Drobečková navigace

ACC - DOSTAW s.r.o. > Články > 7 výhod chemické kotvy

7 výhod chemické kotvyMísto hmoždinky použijete speciální hmotu. To je stručný popis toho, jak funguje chemická kotva. S její pomocí upevníte v podstatě cokoli v interiéru, na zahradě nebo třeba na stavbě. Jaké má další výhody?

1.    Hodí se na všechno

Chemickou kotvu využijete pro upevnění šroubů a vrutů v mnoha situacích. Připevníte s ní radiátor, zábradlí, pergolu, různé konstrukce… Díky tomu, že je univerzální, nemusíte u sebe nosit hmoždinky všech velikostí, což uvítají hlavně lidé na stavbě.

2.    Zvládne každý problém

Tato chemická hmoždinka přichází na řadu také tam, kde je nějaký problém, a klasické postupy by nefungovaly. Chcete instalovat umyvadlo, ale stěna se drolí? Právě v případech, kdy je zdivo narušené, pomůže kotva.

3.    Překoná i beton

S oblibou se používá pro instalaci těžkých předmětů, je totiž dokonce o něco pevnější než beton. To, jak velké zatížení zvládne, je ale individuální, záleží na konkrétním materiálu. Jinak to budu při aplikaci chemické kotvy do betonu, zdiva, ytongu nebo třeba dřeva.

4.    Rychle tvrdne

Jak dlouho tvrdne hmota, kterou aplikujete do vyvrtaného otvoru? Záleží na teplotě, při 20 °C to bude zhruba půl hodiny. Chemická kotva se neroztahuje a ani po čase nezvětšuje svůj objem. Nemusíte se tedy bát, že by se kvůli pnutí poškodila zeď.

5.    Nevadí jí vlhko

V použití chemické kotvy vám nebrání, ani pokud je zdivo vlhké nebo dokonce prší. Voda jí nevadí a nemusíte tedy čekat na pěkné počasí. Jediným omezením je, že by venku nemělo být pod 5 °C.

6.    Je pro kutily i profesionály

Práci s chemickou kotvou zvládne každý šikovný kutil. Na co si dát pozor? V tubě je dvousložková hmota a obě části se musejí správně smíchat v míchací špičce. Přesný postup naleznete v návodu, který se v tomto případě vyplatí důkladně pročíst.

7.    Dá se použít opakovaně

Pokud nevypotřebujete celý přípravek, můžete si ho schovat a za čas použít znovu. Jen míchací špičku musíte vyměnit – v balení jsou dvě a další se dají dokoupit samostatně.