Drobečková navigace

ACC - DOSTAW s.r.o. > Články > Žlab pro průmysl: jedině nerez

Žlab pro průmysl: jedině nerezDo průmyslové haly patří nerezový žlab, i když v praxi se často ve snaze ušetřit volí slabší materiál. Proč to není ideální a jaké jsou důvody pro nerez?

Dlouho drží tvar

Odvodňovací žlab pro průmysl se vyrábí z polymerbetonu a nerezové oceli, z níž je vrchní i spodní část. Díky tomu je opravdu bytelný a vydrží desítky let. Například plast – i když jde jeho vývoj neustále dopředu – pro průmysl nestačí. Tak velké zatížení nezvládne a časem by se mohl začít kroutit.

Je hygienický

Na nerezovém povrchu se nemnoží bakterie, neusazuje se na něm tuk ani jiné nečistoty. Právě z hygienických důvodů se používá v mlékárnách, masokombinátech, drůbežárnách, pivovarech apod. Ostatně použití nerezových žlabů v potravinářství nařizují normy.

Snadno se čistí

Nerez je hladký a díky tomu se snadno čistí. Takže stačí, když pracovníci v rámci každodenního úklidu koryto pouze propláchnou a jednou týdně pak celý odtokový žlab důkladněji vyčistí.

Máte na výběr

Nerezové žlaby se vyrábějí v různých variantách. Ty s mřížkou se používají právě v potravinářství. Pohltí více vody, mřížka se dá navíc sundat, což usnadňuje čištění. Štěrbinové žlaby jsou bez mřížky a používají v provozech, kde neproudí tolik vody. Zároveň se dávají tam, kde by mřížka lákala zloděje. Jejich čištění je o něco náročnější.

Vyrábí se na míru

Žlaby určené pro průmysl se vyrábějí na míru. Finální podoba žlabu se určuje podle množství vody, které musí pojmout, aby se na podlaze nedělaly louže. Důležitá je i zátěž. Bude se přes žlab jen chodit, jezdit vysokozdvižnými vozíky nebo auty? Každopádně ve výrobních halách je zásadní funkčnost a estetika je až na druhém místě.

Hledáte žlab pro novou halu nebo plánujete rekonstrukci té stávající? Kontaktujte nás.

Doporučíme vám vhodné odvodňovací žlaby a navíc vám poskytneme technický servis.