Drobečková navigace

ACC - DOSTAW s.r.o. > Sortiment > Odvodňovací žlaby

Odvodňovací systémy

Disponujeme komplexní nabídkou odvodňovacích žlabů. Nabízíme bodové i liniové systémy (žlaby), pro zatížení A15 - F900 do zpevněných ploch a střešních zahrad. Dále také odvodňěné rohožky a čisticí zóny (I. a II.zóna). Na poli odvodňování spolupracujeme s přední světovou společností ACO, případně MEA.

Ke všem druhům odvodňovacích žlabů nabízíme odborné poradenství, dodávku a neposlední řadě také jejich odbornou montáž a zprovoznění.

Druhy odvodňovacích žlabů

Plastový žlab Betonový žlab Štěrbinový žlab Sprchový žlab Podlahový žlab

Liniové odvodnění

liniové odvodněníNázev liniové odvodnění vznikl dle liniového tvaru sběrného zařízení, které zachytává dešťovou vodu a odvádí ji např. do kanalizace. Umisťuje se napříč, případně podélně odvodňované plochy, ze které má být dešťová voda odváděna.

Výhodou tohoto žlabu je vysoký výkon při zachycování dešťové vody využitím celé délky žlabu, přičemž odvodnění je navrženo tak, aby se snížila možnost obtoku, či přetečení vodou na minimum.

Liniové odvodnění se hodí pro instalaci u všech druhů povrchu. Ať jsou to dlažby, betonové či živičné plochy. V sortimentu máme širokou paletu žlabů v třídách zatížení A15 - F900 a v různých typech provedení, od šířky 100mm přes 150, 200, 300, 400 až po 500 mm. Dokážeme tak vyhovět každému požadavku z řad našich zákazníků.

ACO XtraDrain® - Profesionální systém kompozitních žlabů

liniové odvodnění ACO XtraDrain

Nový systém odvodnění ACO XtraDrain se vyznačuje svou snadnou manipulací a vysokou kvalitou. Je vytvořen z vysoce jakostního kompozitu a jeho zatižitelnost sahá až do třídy D400. Lze jej tedy využít na parkovištích, u jízdních pruhů v ulicích, pěších zónách a podobně. Výhodou tohoto žlabu jsou jeho nízké požadavky na údržbu. Způsobuje to zejména vysoká rychlost průtoku vody žlabem.

 

ACO MultiDrain® - Technicky dokonalé systémové řešení

liniový systém odvodnění multidrainOdvodňovací žlaby Multidrain jsou charakteristické svým průřezem ve tvaru V. Lze je použít ve všech třídách zatížitelnosti, tj od A15 až do F900. Žlaby se vyznačují svou vysokou těsností, hladkým a neporézním povrchem, což zvyšuje výkonnost odvodu vody z odvodňované plochy. Výrobky řady MultiDrain jsou dimenzovány tak, aby i při největším zatížení, jako jsou např. přívalové deště nedocházelo k přetížení žlabové linie.

Novinkou je v rámci řady MultiDrain systém Drainlock, který zajišťuje upevnění roštu ke žlabu. Jedná se o šroubovitou, dopravně bezpečnou aretaci s horizontální pojistkou proti posunutí.

Žlab MultiDrain je multifunkční systém s možností využití dalšího příslušenství a je vhodný pro nejrůznější druhy použití.

 

ACO DRAIN® PowerDrain® - Žlab pro inženýrské stavitelství

liniový odvodňovací systém PowerDrainŘada liniových odvodňovacích žlabů ACO DRAIN PowerDrain je charakteristická třemi důležitými vlastnostmi. Štíhlost, tichost, a vysoká účinnost. Lze je využít až po nejvyšší třídu zatížitelnosti F900.

Je zde opět použit výkonný profil ve tvaru V, který zajišťuje vysoké samočistící účinky. Využito je speciální elastomerové tlumení mezi žlabem a roštem. V kombinaci s bezpečně aretovaným roštem zajišťuje účinné tlumení hluku při přejíždění žlabu.

Žlab odpovídá ve všech bodech přísným jakostním měřítkům. Disponuje masivní ochranou hran o velikosti 8 mm. Samotné ochranné hrany, tak i litinové rošty jsouvyrobeny z GJS (litina se zrnitým grafitem) a jsou opatřeny KTL (katodické lakování máčením).

Odvodňovací žlaby MEA

V naší nabídce disponujeme i kompletním sortimentem společnosti MEA. Jedná se především o žlaby označení MEADRAIN, MEARIN, MEAGARD, MEAEASY, MEALINE a MEATEC. 

MÁM ZÁJEM O NEZÁVAZNOU KALKULACI