Drobečková navigace

ACC - DOSTAW s.r.o. > Články > Prefabrikované schodiště – rychlé a jednoduché řešení

Prefabrikované schodiště – rychlé a jednoduché řešeníBeton se ve stavebnictví používá od nepaměti. Pověst mu ale trochu pokazila panelová výstavba. Dnes díky různým technologiím lze beton použít téměř na vše, co architekt vymyslí. A s betonovým schodištěm rozhodně nešlápnete vedle. I schody ze zhutněných betonových kvádrů totiž mohou vypadat elegantně. Jaké jsou výhody prefabrikovaného schodiště?

Rychlá a snadná montáž

Prefabrikované schodiště nejdříve naplánujeme, nakreslíme a vyrobíme jako jeden kus v ocelových formách. Hotové betonové schody pak přivezeme na stavbu. Následná montáž je otázkou několika hodin.

Sami si vyberete tvar a velikost

Vybírat můžete z několika stovek různých tvarů a velikostí zhutněného betonu. Jednotlivé kusy se vyrábí v továrnách na milimetr přesně.

Vydrží i silné mrazy

Prefabrikované schody nikdy nepopraskají. Jsou mrazuvzdorné a nevadí jim ani posypová sůl. Beton je odolný také vůči ohni. Oproti ocelovému schodišti má betonové větší životnost.

Vysoká nosnost

Zhutněný betonový kvádr zvládne obrovské zatížení. Venkovní betonové schody můžete využívat už ve fázi hrubé stavby, například k přesunu materiálu, pohybu dělníků apod. 

Barva nemusí být jen šedá

Barva je zpravidla přírodní šedá. Na žádost dokážeme zajistit i další barevné varianty.

Široké možnosti povrchových úprav

Na hrubém pískovaném schodišti neuklouznete. Hladký pohledový beton zase vypadá dobře.  Provádíme také vymývání, kdy povrch prefabrikovaného výrobku pokryjeme kameny. 

Osvětlení schodiště nebo vyhřívání není problém

Osvětlení schodiště v podstupnicích je už téměř standardem. Pro náročné zákazníky dokážeme připravit i vyhřívané schody. Sníh a led vás pak už před prahem nikdy nepřekvapí.

Betonovými schody to rozhodně nekončí

Z prefabrikovaného betonu lze vyrobit téměř cokoliv. Na zakázku dodáme opěrné stěny, květináče, lavičky a vše ostatní co vás jen z betonu napadne.