Drobečková navigace

ACC - DOSTAW s.r.o. > Aktuality

Aktuality


Betonové prefabrikáty: rychle a pohodlně

Datum konání: 6. 1. 2016

Proč se rozhodnout pro schodiště, lavičky, zahradní krb nebo třeba palisády z betonových prefabrikátů? Vše získáte pohodlně na klíč a o nic se nemusíte starat. Pojďme se na prefabrikáty podívat podrobněji.

Přesnost na milimetry

Další výhodou je preciznost. Jednotlivé díly nebo i celé konstrukce se vyrobí v továrně a díky moderním technologiím jsou dokonale přesné. Realizační firma k vám pak na parcelu doveze hotové dílo a montáž je díky tomu rychlá.

Kompletně hotovo

Prefabrikované schodiště, květináče, římsy a další produkty se dodávají včetně finální úpravy, takže se nemusí nijak ošetřovat nebo obkládat a mohou se hned používat. V prefabrikátech také může být zabudované osvětlení. Jde zkrátka o řešení na míru, kdy elektrikáře a další řemeslníky už řešit nemusíte.

Praktické schody

Betonové prefabrikáty se používají k výrobě produktů a konstrukcí všech možných tvarů, velikostí i typů. Ilustrovat to můžeme už na zmíněných prefabrikovaných schodech, které mohou mít jakoukoli podobu včetně točitých. Oblíbenou povrchovou úpravou je v případě schodišť tzv. pískování, kdy se povrch zdrsní a při dešti nebo sněhu tolik neklouže. 

Luxusní varianta

Pro ty nejnáročnější jsou pak schody s vytápěním, které se nejčastěji dodávají do luxusních výstaveb. Každopádně u vyhřívaných schodů by měl klient počítat také s náklady na jejich provoz.

Vše je možné

Možností je zkrátka plno. Jediným limitem je, že prefabrikát musí mít takovou velikost, aby bylo možné ho přepravit, a aby se s ním dalo manipulovat. U větších konstrukcí se používá jeřáb, a proto je možné prakticky vše. 7 výhod chemické kotvy

Datum konání: 21. 12. 2015

Místo hmoždinky použijete speciální hmotu. To je stručný popis toho, jak funguje chemická kotva. S její pomocí upevníte v podstatě cokoli v interiéru, na zahradě nebo třeba na stavbě. Jaké má další výhody?

1.    Hodí se na všechno

Chemickou kotvu využijete pro upevnění šroubů a vrutů v mnoha situacích. Připevníte s ní radiátor, zábradlí, pergolu, různé konstrukce… Díky tomu, že je univerzální, nemusíte u sebe nosit hmoždinky všech velikostí, což uvítají hlavně lidé na stavbě.

2.    Zvládne každý problém

Tato chemická hmoždinka přichází na řadu také tam, kde je nějaký problém, a klasické postupy by nefungovaly. Chcete instalovat umyvadlo, ale stěna se drolí? Právě v případech, kdy je zdivo narušené, pomůže kotva.

3.    Překoná i beton

S oblibou se používá pro instalaci těžkých předmětů, je totiž dokonce o něco pevnější než beton. To, jak velké zatížení zvládne, je ale individuální, záleží na konkrétním materiálu. Jinak to budu při aplikaci chemické kotvy do betonu, zdiva, ytongu nebo třeba dřeva.

4.    Rychle tvrdne

Jak dlouho tvrdne hmota, kterou aplikujete do vyvrtaného otvoru? Záleží na teplotě, při 20 °C to bude zhruba půl hodiny. Chemická kotva se neroztahuje a ani po čase nezvětšuje svůj objem. Nemusíte se tedy bát, že by se kvůli pnutí poškodila zeď.

5.    Nevadí jí vlhko

V použití chemické kotvy vám nebrání, ani pokud je zdivo vlhké nebo dokonce prší. Voda jí nevadí a nemusíte tedy čekat na pěkné počasí. Jediným omezením je, že by venku nemělo být pod 5 °C.

6.    Je pro kutily i profesionály

Práci s chemickou kotvou zvládne každý šikovný kutil. Na co si dát pozor? V tubě je dvousložková hmota a obě části se musejí správně smíchat v míchací špičce. Přesný postup naleznete v návodu, který se v tomto případě vyplatí důkladně pročíst.

7.    Dá se použít opakovaně

Pokud nevypotřebujete celý přípravek, můžete si ho schovat a za čas použít znovu. Jen míchací špičku musíte vyměnit – v balení jsou dvě a další se dají dokoupit samostatně.

 Žlab pro průmysl: jedině nerez

Do průmyslové haly patří nerezový žlab, i když v praxi se často ve snaze ušetřit volí slabší materiál. Proč to není ideální a jaké jsou důvody pro nerez?

Dlouho drží tvar

Odvodňovací žlab pro průmysl se vyrábí z polymerbetonu a nerezové oceli, z níž je vrchní i spodní část. Díky tomu je opravdu bytelný a vydrží desítky let. Například plast – i když jde jeho vývoj neustále dopředu – pro průmysl nestačí. Tak velké zatížení nezvládne a časem by se mohl začít kroutit.

Je hygienický

Na nerezovém povrchu se nemnoží bakterie, neusazuje se na něm tuk ani jiné nečistoty. Právě z hygienických důvodů se používá v mlékárnách, masokombinátech, drůbežárnách, pivovarech apod. Ostatně použití nerezových žlabů v potravinářství nařizují normy.

Snadno se čistí

Nerez je hladký a díky tomu se snadno čistí. Takže stačí, když pracovníci v rámci každodenního úklidu koryto pouze propláchnou a jednou týdně pak celý odtokový žlab důkladněji vyčistí.

Máte na výběr

Nerezové žlaby se vyrábějí v různých variantách. Ty s mřížkou se používají právě v potravinářství. Pohltí více vody, mřížka se dá navíc sundat, což usnadňuje čištění. Štěrbinové žlaby jsou bez mřížky a používají v provozech, kde neproudí tolik vody. Zároveň se dávají tam, kde by mřížka lákala zloděje. Jejich čištění je o něco náročnější.

Vyrábí se na míru

Žlaby určené pro průmysl se vyrábějí na míru. Finální podoba žlabu se určuje podle množství vody, které musí pojmout, aby se na podlaze nedělaly louže. Důležitá je i zátěž. Bude se přes žlab jen chodit, jezdit vysokozdvižnými vozíky nebo auty? Každopádně ve výrobních halách je zásadní funkčnost a estetika je až na druhém místě.

Hledáte žlab pro novou halu nebo plánujete rekonstrukci té stávající? Kontaktujte nás.

Doporučíme vám vhodné odvodňovací žlaby a navíc vám poskytneme technický servis.Prodejní doba o vánocích

Datum konání: 14. 12. 2015

Vážení obchodní přátelé,

 

provoz naší firmy  bude ukončen dne 18.12.2015. Budeme se na Vás opět těšit od 4. ledna 2016.

Přejeme Vám pohodové svátky a hodně štěstí a zdraví v roce příštím.

Děkujeme Vám za spolupráci.

 

 

ACC Dostaw s.r.o.Odvodnění parkoviště? Vyvarujte se častých chyb

Datum konání: 8. 12. 2015

Každé parkoviště by mělo mít kvalitní odvodňovací systém. Ten zaručí, že se na jeho ploše nebudou dělat louže, a že se při velkých deštích nezaplaví okolí. Jaký odvodňovací žlab zvolit a na co si dát při výběru pozor?

Trendem je monolitický a štěrbinový žlab

Co ano? Poslední tři roky zažívají boom monolitické a štěrbinové žlaby. Jsou odlité z jednoho kusu polymerbetonu nebo betonu a nemají nahoře mřížku, která by lákala sběrače kovů. Tyto žlaby jsou navíc oproti ostatním pevnější, naopak nevýhodou je o něco obtížnější čištění.

Na co pozor? Na parkoviště se dají dát i ostatní typy odvodňovacích žlabů, důležité ale je, aby byl produkt z dostatečně pevného materiálu a vydržel potřebné zatížení. S výběrem vám pomůže prodejce, a to na základě informací z projektu – ten je totiž při odvodnění parkoviště nutností.

Materiál: kompromisy neexistují

Co ano? Právě pokud jde o materiál, ústupky neexistují. Ať už zvolíte polymerbeton nebo levnější plast, jeho kvalita by měla odpovídat tomu, že přes něj budou často jezdit vozidla.

Na co pozor? S méně pevným žlabem sice nejdříve uspoříte, ve finále se ale nevyplatí. Kvalitní žlab totiž vydrží desítky let. Oproti tomu produkt, který nemá potřebnou pevnost, vám bude sloužit většinou jen po dobu záruky, která bývá 5 až 7 let. Pak budete patrně pořizovat nový.

Důležitá šířka

Co ano? Žlab by měl mít odpovídající šířku, protože jenom tak zvládne pojmout všechnu vodu. S rozměry opět pomůže prodejce, který musí vyhodnotit množství srážek v místě, kde se parkoviště nachází. Tyto informace vyčte z hydraulického plánu, který by měl být součástí projektu. V Česku se nicméně nejčastěji používají žlaby široké 10 centimetrů.

Na co pozor? Pokud ve snaze ušetřit zvolíte žlab menší, všechna voda se nestihne odvést do kanalizace. Každý větší déšť pak bude znamenat nepříjemnosti v podobě vody tekoucí tam, kam nemá.

Pozor na instalaci

Co ano? Žlaby musí být na parkovišti správně rozmístěny a instalovány. Tady padá odpovědnost na vašeho projektanta a stavební firmu, ale nejsou v tom sami. Odborní prodejci totiž nabízejí technický servis, kdy vašim dodavatelům poradí.

Na co pozor? Ani sebekvalitnější výrobek nebude dobře sloužit, pokud bude zabudován špatně. Navíc ledabyle instalovaný odtokový žlab se rychleji ničí a výrazně se tak snižuje jeho životnost.

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci parkoviště? Kontaktujte nás, jsme specialisté na odvodňovací systémy. Poradíme vám i vašim dodavatelům.

 Jak odvodnit garáž

Zatéká vám do garáže? Pomůže odvodňovací žlab

Udělá se vám po každém dešti v garáži louže? Potřebujete odvodňovací žlab, který se nainstaluje před garáž a vodu zastaví. Na jeho pořízení není nic složitého, pár věcí je ale dobré vědět. Tady je rekapitulace toho nejdůležitějšího.

Zvolte žlab, který se čistí sám

Správný žlab by měl obsahovat sběrný koš, do kterého se samy odplavují všechny nečistoty. Stačí, když ho jednou za půl roku vysypete a vyčistíte. Aby vše dobře fungovalo a koryto se neucpávalo, musí být jeho povrch hladký. Tuto podmínku výborně splňují odvodňovací žlaby z plastu nebo polymerbetonu, což je moderní, vysoce odolný materiál.

Jak moc u vás prší

Jak je to s velikostí žlabu? Vybírá se podle množství průměrných srážek v místě, kde ho budete používat. Nelekejte se, nemusíte si nic zjišťovat. Profesionální prodejce se vás zeptá, kde žijete, resp. do jaké oblasti si žlab pořizujete, a podle toho vám pak vybere správnou šířku a hloubku. Zároveň ale platí, že tyto produkty si poradí skutečně jen s běžným deštěm a třeba při záplavách vaši garáž nezachrání.

Auto nebo kamion

Další důležitá otázka: Jak velké zatížení bude muset váš odtokový žlab zvládat? Jestliže přes něj budete přejíždět pouze osobním vozem, pořiďte si žlab z pevného plastu. Podnikatelé, kteří potřebují, aby mřížka udržela nákladní auto, by měli zvolit již zmíněný polymerbeton.

Montáž? Žádná velká akce

S instalací si poradí každý šikovný kutil. Pokud k nim ale nepatříte nebo nemáte čas, vyberte si firmu, která vám žlab prodá, namontuje a připojí na kanalizační přípojku. Voda ovšem nemusí odtékat jen do kanalizace. Pořiďte si dešťovou jímku a pak můžete vodu, která do ní ze žlabu nateče, používat na zalévání zahrady.

Když si vyberete špatně

Co se může stát, pokud si pořídíte nesprávný žlab?

  • Levnější odtokové žlaby nemají sběrný koš, ale pouze sítko. To sice zabrání tomu, aby se větší nečistoty dostaly do kanalizace nebo jímky, často se ale ucpává a je s ním více práce.

  • Jestliže zvolíte příliš malou velikost, koryto i při běžném dešti přeteče a do garáže vám bude zatékat dál.

  • A pokud si zakoupíte žlab, který není uzpůsobený na zátěž, mřížka se pod tíhou auta prohne. Časem bude potřeba nahradit ho novým.

Kolik stojí dobrý žlab

Cena venkovních odtokových žlabů z plastu, přes které se může jezdit osobními vozy, činí zhruba 300 Kč/m, montáž se kalkuluje individuálně. Máte další otázky nebo vás zajímají i jiné odvodňovací systémy? Kontaktujte nás a my s vámi vše ochotně probereme. VÝPRODEJ vrutů do dřeva

Datum konání: 13. 5. 2014 - 30. 6. 2014

V období od 13.5.2014-30.6.2014 vyprodáváme vruty do dřeva od výrobce MEA:

 

3,0x30

1000 ks v balení

cena: 50,-- Kč za balení

 

3,5x12

1 000 ks v balení

cena: 35,-- Kč/balení

 

4,5x16,4,5x20,4,5x25

1 000 v balení 

cena: 45,-- Kč za balení

 

6,0x40, 6,0x45

500 ks v balení

cena: 60,-- Kč/balení

 

6,0x40, 6,0x45

200 ks v balení

cena: 40,-- Kč za balení

 

4,2x75 do sádrokartonu

200 ks v balení

cena: 50,-- Kč za balení

 10% - 50% sleva na kotvy

Datum konání: 1. 5. 2014 - 31. 5. 2014

Během celého měsíce května poskytujeme slevu až 50% na vybraný sortiment kotvícího materiálu

Sortiment: vysokozátěžová kotva SWA plus, rozpěrná kotva ZA

Výrobce: Apollo MEA

Veškeré infomace k akci dostanete na naší prodejně v Plzni v Letkovské 40, případně na telefonním čísle +420 603 517 963.Úprava webových stránek

Datum konání: 4. 4. 2014

Vážení návštěvníci, během dne 4.4.2014 na našem webu proběhly výrazné změny ve vzhledu stránek. Věříme, že tyto změny Vám pomohou v lepší orientaci na našich stránkách, a že zde najdete vždy užitečné informace, pro které jste na naše webové stránky přišli.

Děkujeme za návštěvu
Tým společnosti ACC - DOSTAW s.r.o.